Moringa Çayı Faydaları, Kullanımı, Fiyatı

Moringa çayının vakitğen hastalıkları engelleme, bedendeki iltihaplanmayı azaltma, sindirimi iyileştirme, kanseri engelleme , bağışıklığı artırma , diyabetik semptomları yönetme ve koruma gibi ciddi yararları bulunmaktadır. Üstelik bu yararlardan günde bir bardak moringa çayı içerek yararlanmanın olası bulunduğu söylenir.

Moringa Çayı Faydaları Nelerdir ?

Bedende meydana gelen yaralarında kısa vakitde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Genellikle uzun vakit yaralanma ya da uzun vakitli hastalıklardan korunabilmek amacıyla kullanılabilir. Moringa çayı bilhassa evlerine ya da bahçelerinde moringa bitkisi yetiştirenler amacıyla gerektiğince kolaytir. Moringa bitkisi dayanıklı ve dayanıklı bir bitkidir. Bu sebepten dolayı çok çok problem olmadan yetiştirilebilirler. Moringa bitkisi büyüdüğünde 4-5 metre boyuna kadar ulaşmaktadır. Moringa bitkisinin yararlarından yararlanmak amacıyla genelde yapraklarının tüketilmesi mühimdir. Ymoringa çayını gerçekleştirme içersinde yapraklarının iyice yıkanıp kurutulması da son derece ehemmiyet teşkil etmektedir.

moringa çayı

Moringa Çayı Nasıl Kullanılır ?

Moringa çayının zararları (yan tesiri) nelerdir?

1- Mide ekşimesine namacıyla olur

2- Mide bulantısına namacıyla olur

3- İsduruma namacıyla olur

4- Kasılmalara rahmin sıkışmasına ve pelvik ağrıların gelişmesine namacıyla olabilir. Bu halde moringa çayı hamileler amacıyla gerektiğince sakıncalıdır. Gebelik esnasında düşük tehlikesini ortaya getirebilir.

5- Bu yan tesirler gerektiğince nadirdir ve bu bitki ya da çay amacıyla toksik bileşen yoktur. Moringa çayı kararında içildiğinde hiçbir yan tesir göstermez.

 

Updated: 16 Ocak 2018 — 01:46

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Psorifix © 2017